سئو رایگان, رتبه گوگل ,بررسی سایت

دزدی مطلب,رتبه آلکسا,بک لینک رایگان
ساخت ربات,کلمات کلیدی,نقشه ی سایت,moz

چک سایت ,آیپی دامنه ,آنتی ویروس,بررسی وبسایت

seo,check site,free seo,google backlink

ساخت نقشه ی سایت

بررسی تخصصی سئو وبسایت شما

ساخت نقشه ی سایت


دامنتون رو وارد کنید


تغییر تاریخ
dd/mm/yyyy
تغییر فرکانس
الویت پیش فرض
چند تا صفحه برای خزیدن نیاز دارید؟

تصویر امنیتی

Captcha


خزنده...
لینکهای پیدا شده: 0


        
        

درباره ساخت نقشه ی سایت

نقشه سایت یا XML Sitemap چیست؟

 

موتورهای جستجو و از آن جمله گوگل به صورت معمول با پیمایش سایت‌ها از پیوندی به پیوند دیگر سعی می‌کنند تمامی صفحات موجود در سایت‌های اینترنتی و تمامی صفحات موجود در آن‌ها را شناسایی و برای جستجوی سریع ایندکس( Index ) کنند.

ایندکس کردن عبارت است از نگهداری یک نسخه‌ی متنی از سایت و ایجاد ساختاری اطلاعاتی که جستجوی متنی در حجم عظیم اطلاعات را در کسری از ثانیه امکان‌پذیر نماید.

«نقشه سایت» یا «XML Sitemap» فایلی است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ساختار و بخش‌های سایت‌ها را در کمترین زمان ممکن شناسایی کنند. نقشه‌ی سایت علاوه بر اینکه شامل فهرست صفحات سایت اینترنتی است، داده‌های تکمیلی از این صفحات را نیز به موتور جستجو اعلام می‌کند. از اطلاعات جانبی که در این فایل قابل درج است، آخرین زمان تغییر مطالب و همچنین زمانی که موتور جستجو باید دوباره این صفحه را بررسی کند را می‌توان نام برد.
نقشه سایت فایلی است که ساختار داخلی آن با فرمت XML ایجاد می‌شود و معمولا ایجاد آن با استفاده از ابزارهای آنلاین یا افزونه‌های موجود روی سیستم‌های مدیریت محتوا به انجام می‌رسد.
موارد استفاده ضروری از نقشه سایت

استفاده از نقشه‌ی سایت در تمامی شرایط مزیتی هرچند جزئی برای موتور جستجو ایجاد می‌کند ولی ایجاد آن در سه حالت به طور ویژه می‌تواند مفید باشد.


    هنگام ایجاد یک سایت جدید.
    در سایت‌هایی با تعداد صفحات و محتوای بسیار زیاد.
    زمانی که دسترسی به صفحات داخلی با مراجعه از پیوندی به پیوند دیگر ممکن نباشد.